מדריך רכישת רכב יד שניה

מתי אנו מחפשים רכב?!

ככה זה היום, אוהבים גיוון...  מידי שנתיים-שלוש אנחנו מוצאים את עצמינו מחפשים את הרכב הבא שלנו. רכב חדש? ממש לא, לא לכולנו יש תקציב לקניית רכב חדש... וכאן מתחיל המסע בעקבות רכב משומש מיד שניה.
 
לוחות רכב ופורומי רכב
בעידן לוחות הרכב האינטרנטיים אין קל מאשר להקליד את הרכב שאנו מחפשים ולמצוא עשרות שמוכרים רכב משומש מדגם זה בכל רחבי הארץ. אך, אליה וקוץ בה. כאב הראש רק התחיל:
 
מקצועיות
אנחנו הרי רוצים גיוון, אז איזה רכב ניקח?  ומה עדיף? טויוטה או מאזדה? ואולי בכלל רנו? מי חוסך בדלק? ולמי יש גיר דפוק? חיפוש מהיר בגוגל מעלה לנו פורומי רכב אך האם התשובות אכן מקצועיות ומתוך ניסיון? לצערנו לא תמיד, משתתפי הפורום אינם מתחייבים למקצועיות. במגרש טרייד אין אמין לעומת זאת, נמצא בעלי מקצוע ומומחים בתחום הרכב שיעזרו לנו לבחור ברכב המתאים לנו.
 
זמינות
זהו. החלטנו. אנחנו הולכים על משומש מדגם X מצאנו רכב כזה מאדם בסביבה. אבל הוא לא יכול להיפגש איתנו רק בשעה Y. נאלץ לצאת איכשהוא מהעבודה ולקפוץ לראות את הרכב. במגרש טרייד אין אמין לעומת זאת, נוכל לבוא מהבוקר עד הערב בכל שעה הנוחה לנו, ולמה לא לקפוץ עם הילדים?
 
אמינות
הונאות בתחום הרכב הם הנפוצים ביותר בשוק היד השניה. לא כולנו יודעים לקרוא את רישיון הרכב ולדעת לדוגמה שאם רשום מספר בעלים 02 הרכב כבר נמצא ביד שלישית מה שמוריד מערך הרכב במחירו,  ואחר הרכישה נהיה למעשה היד הרביעית המחזיקה ברכב, שכן מספר הבעלים הרשום ברישיון הרכב מציין את מספר הידיים שהרכב כבר ביקר בהם. במגרש טרייד אין אמין לעומת זאת, לא יפילו אותנו בפח.

מחיר זול
מטבע הדברים אדם פרטי המוכר את רכבו - ידרוש את מלוא שווי הרכב כמופיע במחירון, אין שום סיבה שהוא יסכים להפחית לנו משוויו במגרש טרייד אין אמין לעומת זאת - מטבע הדברים ההזדמנויות משחרות לפיתחם, אם כאשר אדם לחוץ, אם עקב נסיעה לחו"ל או כל מקרה אחר בו אדם מוכר במהירות את רכבו למרכז הטרייד אין תוך הפחתה משמעותית משווי הרכב, כך יכול מרכז הטרייד אין למכור אותו הלאה המחיר מוזל.
 
טרייד אין

ומה עם הרכב שברשותנו? מי יקח אותו? במקום להפוך את החלפת הרכב לחוויה נאלץ לעבור את המסע משני הכיוונים, להציע את הרכב למכירה ולטפל בכל הטרדנים שרוצים לקנות אותו בחצי מחיר, להיפגש עם קונים פוטנציאלים לבזבז את הזמן על בדיקת הרכב ולגלות שמדובר באדם לא רציני, ואחר שמכרנו את הרכב סוף סוף ניסע לעבודה באוטובוס - הרי עוד לא מצאנו רכב... במגרש טרייד אין אמין לעומת זאת, החלפת הרכב מתבצעת במקום ומיידית. חיסכון בכאב ראש, חיסכון בזמן.
 
נוכחנו אם כן לראות את היתרונות ברכישת רכב ממרכז טרייד אין לרכב משומש מיד שניה.
 
עם זאת לצערנו קיימים בשוק מגרשי טרייד אין שאינם אמינים. מומלץ איפה לברר אצל מכרים אודות מגרש הטרייד אין בו הינכם מעוניינים לבצע עיסקת טרייד אין לרכב.
 
המלצה
במקרה הצורך, נבקש ממרכז הטרייד אין מספרי טלפון של לקוחות.
על מנת לוודא שקבלנו מספרי טלפון של לקוחות ולא של חברים או שותפים - נתחיל את שיחת הטלפון ב: "שלום, רכשתם פעם רכב בטרייד אין X?" לפי המענה נוכל לזהות האם אכן מדובר בלקוח או...

כל הזכויות שמורות להורוביץ מכוניות

כל הזכויות שמורות להורוביץ מכוניות

בניית אתרים EkDesign